اتمام خرید ثبت نام ورود عضویت در خبرنامه خانه
انتخاب شهر
شهر خود را انتخاب کنید
کشور
شهر

0

سبد خرید خالی است
از جدیدترین های تخفیف سفر با خبر شوید

مهاجرت رایگان به آمریکا با ویزای دایورسیتی

🎯شما هم میتوانید متقاضی این ویزای رایگان باشید

👌این ویدئو رو حتما ببینید👇

 

 

 

 

 

 

 

اساس حقوقی لاتاری گرین کارت

نام صحیح برنامه قرعه کشی گرین کارت ( کارت اقامت دائم ایالات متحده آمریکا ) که در ایران به لاتاری گرین کارت مشهور است، "قرعه کشی ویزای گوناگونی" است که در زبان انگلیسی DV lottery یا Diversity visa lottery program واژه صحیح آن است. برنامه ویزای دایورسیتی بر مبنای S201 تا S204 قانون ملی و مهاجرت سال 1990 پایه ریزی شده است. به بیان ساده تر لاتاری گرین کارت یک قرعه کشی است که هر سال توسط کنتاکی کونسولار امریکا انجام میشود و از میان متقاضیان به 55000 نفر ویزای اقامت دائم داده میشود.

تعداد برنده لاتاری در ایران

سازمان خدمات تابعیت و مهاجرت آمریکا (INS) تعداد اپلیکیشن های مجاز و لیست کشورهای مجاز را برای شرکت در برنامه قرعه کشی لاتاری بر اساس قانون های از قبل تعریف شده تعیین مینماید. این قوانین میتواند هرسال تغییراتی داشته باشد. در لاتاری 2017 و لاتاری 2016 ایران 3500 ویزای اقامت دائم را در هر سال از آن خود کرد که در میان دیگر کشورها از نظر تعداد ویزا پیشتاز بوده است.

تاریخچه ثبت نام لاتاری

برنامه ویزای دایورسیتی از سال 1994 ، 3مرتبه در فوریه، یکبار در نوامبر و چندین بار در اکتبر اجرا شده. موسسه مسئول این پروژه در 2000 تغییر کرد. مرکز قبلی منصوب ملی ویزا در پورتس موث این وظیفه را به مرکز کنسولی کنتاکی منتقل کرد که از آن پس کلیه امور مربوط به اپلیکیشن های این نوع ویزا را مسئول بوده است. در سال اول این امکان وجود داشت که هر شخصی چندین بار ثبت نام داشته باشد. که این مسئله مشکلاتی برای این سازمان در بر داشت و البته در صورت ثبت نام شاید 1000 مرتبه توسط یک فرد امکان برنده شدن نزدیک به 100% میرسید. اما پس از آن جلوی این امر گرفته شد و هرکس در هر سال مجوز فقط یک ثبت نام را داشت.

شانس برنده شدن در لاتاری

با این وجود همچنان شانس بالایی برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت وجود دارد. پس از الکترونیکی شدن پروسه ثبت نام لاتاری گرین کارت در سال 2003 تعداد ثبت نام ها از 13 میلیون به 6 میلیون در سال رسید. به نظر میرسد رویه های جدید این سازمان شانس کسانی که برای سال 2018 و پس از آن را ثبت نام میکنند را بالا میبرد. در لاتاری 2017 که در سال 2016 اعلام نتیجه شد، از بین هر 150 متقاضی، یک نفر ویزا دریافت کرد.

الزامات ثبت نام لاتاری 2018

 فقط دو شرط برای ثبت نام لاتاری وجود دارد. اول اینکه شما متولد کشور های مجاز باشید که ایران یک کشور مجاز برای ثبت نام است و دوم آنکه حداقل دیپلم داشته باشید و اگر دیپلم ندارید دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته داشته باشید که آن شغل در لیست مشاغل اداره کار ایالات متحده در لیست JOB ZONE 4 و البته با امتیاز SVP 7 باشد. مانند طراحی گرافیک، طراحی وبسایت، مدیریت صنعتی یک کارخانه یا کارگاه و ...

ثبت نام اشتباه لاتاری وارد قرعه کشی نخواهد شد

لازم است بدانید هر ساله بیش از 50 درصد از ثبت نام های لاتاری قبل از ورود به قرعه کشی از لیست اپلیکیشن های مجاز حذف میشوند که علت این امر اشتباه در ثبت نام است. ضمنا اگر پس از برنده شدن هم در سفارت اشتباهی در ثبت نام لاتاری اتفاق افتاده باشد که در مصاحبه مشخص شود، آن تقاضا رد خواهد شد و به ویزا نخواهد رسید. پس برای ثبت نام لاتاری به کافی نت ها و اشخاص کم اطلاع مراجعه نکنید. هرساله بیش از 200 کیس برنده به ما مراجعه میکنند که به علت ثبت نام اشتباه از اخذ ویزا باز مانده اند.

 

هفت گام مهم برای ثبت نام لاتاری

 

 

گام اول:راهنمای برندگان لاتاری

اولا تبریک مارا برای این خوش اقبالی بزرگ پذیرا باشید. در ادامه مطالبی بسیار حائز اهمیت خواهید خواند که ممکن است نسبت به تقلیل هزینه های آتی شما بسیار نتیجه بخش باشد

با توجه به اینکه ثبت نام لاتاری شرایطی دارد و این شرایط در ابتدای ثبت نام از طرف KCC کنترل نمیشود، لذا بسیار دیده شده که متقاضیان اصول و الزامات را رعایت نکرده اند و اقدام به ثبت نام کرده و برحسب شانس برنده نیز شده اند.

در صورتی که شما در زمره این افراد هستید اکیدا توصیه میکنیم وقت و پول خودتان را از بین نبرید و از ادامه راه منصرف شوید

 • حداقل مدرک مورد نیاز برای ثبت تقاضا، مدرک پیش دانشگاهی بوده که معادل 12 سال تحصیل ایالات متحده امریکاست. اگر دیپلم فنی حرفه ای یا کار دانش داشتید و در هنگام ثبت نام خود را دیپلمه معرفی کرده اید از ادامه راه منصرف شوید
 • اگر خودتان را دیپلمه معرفی کردید و اگر قبل از ثبت نام پیش دانشگاهی نداشته اید و پس از ثبت نام مدرک را اخذ کرده اید و نمیتوانید مدارکی تهیه کنید دال بر اینکه شما مدرکتان قبل از ثبت نام آماده شده بوده است، از ادامه راه خودداری کنید
 • اگر مدرک تحصیلی خود را غیر از چیزی که واقعا بوده انتخاب کرده اید و فرم را بدون صداقت پر کرده اید از ادامه راه خودداری کنید
 • اگر نام همسر یا فرزندان زیر 21 سال و مجرد خودتان را در هنگام ثبت نام در لیست وارد نکرده اید و الان برنده شدید از ادامه مسیر خودداری کنید و وقتتان و پولتان را هدر ندهید 

در غیر اینصورت اگر شما برنده شده اید و در هنگام پر کردن فرم همه چیز را صادقانه و به درستی پر کرده اید به شما صمیمانه تبریک میگوییم و آمادگی مشاوره رایگان شما عزیزان را تا پایان راه داریم

 

راهنما و آموزش نحوه پر کردن فرم گام دوم:

در پر کردن فرم های DS-260 نکاتی بسیار مهم وجود دارد که در صورت عدم توجه به آنها این فرم ساده میتواند دلیلی برای reject شدن شما در سفارت باشد. در ادامه این مقاله نحوه پر کردن فرم DS-260 و نکات ریز آن را خواهیم داشت. در صورتی که سوالی در زمینه این فرم داشتید در انتهای این صفحه میتوانید از فرم پرسش و پاسخ استفاده کنید. چنانچه محتوای این وبسایت را مفید دیدید لطفا مارا در شبکه های اجتماعی از طریق دکمه های پایین سایت به اشتراک بگذارید.

اطالاعات مورد نیاز فرم

DS-260

نیاز به آماده سازی اطلاعاتی دارید. در زیر به شرح این اطلاعات میپردازیم

 • پاسپورت

شما باید از شماره پاسپورت تا نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد مطابق اطلاعات پاسپورتتان در فرم وارد کنید. در بخش های خواسته شده نه چیزی کمتر و نه چیزی بیشتر وارد نکنید

 • مشخصات شناسنامه ای پدر و مادر

برای فرم هر شخص اطلاعات پدر و مادر شخص مورد نیاز خواهد بود. اطلاعاتی شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس محل اقامت یا تاریخ وفات. برای تمام اطلاعاتی که وارد میکنید باید سندی برای ارائه به سفارت ایالات متحده داشته باشید.

 • آدرس های محل سکونت از 16 سالگی تا کنون

به صورت جداگانه از 16 سالگی حساب کنید در کجا زندگی کرده اید. آدرس دقیق تمام آن محل ها را باید ثبت کنید تا برسید به آدرس محل سکونت فعلیتان. در ارائه اطلاعات و نحوه پرکردن آدرس دقت کنید. نحوه آدرس دهی در ایالات متحده امریکا استاندارد های خودش را دارد. لطفا با اشتباه شانس خودتان را از دست ندهید.

 • اطلاعات کامل شغلی و آدرس محل کار از اولین شغل شما تا کنون

آدرس دقیق محل کار فعلی و سمت و پست و جایگاه و وظایف را باید در این فرم وارد کنید. آیا شغلی که شما وارد میکنید نیاز به دوسال آموزش مطابق قوانین اداره کار ایالات متحده دارد؟ اگر بله باید با جزئیات بیشتری مطرح شود. پس از این مرحله مشاغل سنوات گذشته را نیز عنوان کنید. کاملا جداگانه و جزء به جزء و صادقانه.

 • اطلاعات کامل تحصیلی در مقطع دوم تحصیل

مقطع دوم تحصیلی یعنی معادل مقطع پس از راهنمایی در ایران که شامل مدارس فنی حرفه ای، آموزش گاه های آزاد، دانشگاه ها و دیپلم دبیرستان تا مقطع فوق کترا خواهد بود. در پر کردن اطلاعات این بخش بسیار دقت کنید. شما همیشه اینقدر خوش شانس نخواهید بود که با اشتباه سهوی یا عمدی مجدد برنده این ویزا شوید.

 • وضعیت واکسیناسیون مطابق قوانین امریکا

در باره واکسیناسیون دربه تفصیل سخن خواهیم گفت. فقط مراقب باشید حتما در ایران در انیستیتو پاستور تمام واکسن های مورد نیاز مهاجرت را تزریق کنید و مدرک ممهور آن را با خود به ترکیه ببرید.

 • وضعیت خدمت سربازی و اطلاعات مربوطه

تاریخ شروع و محل خدمت و تاریخ پایان و توضیحات اجمالی در صورت نیاز. این مرحله نگران کننده نیست پس صادقانه پاسخ دهید.

در فرم DS-260 اطلاعات کاملی از شما دریافت میشود. این اطلاعات باید با دقت و صحت کامل وارد شود و قبل از ساین کردن حتما کنترل دقیق شود. البته این فرم در عین سادگی نکات ریزی نیز وجود دارد. در صورت خطا در این فرم باید با ویزای خودتان خدا حافظی کنید. لطفا اگر این مطلب مفید بود روی دکمه قرمز رنگ G+1 در پایین کلیک کنید و مارا در گوگل محبوب کنید تا بتوانیم خدمت گزار قشر بیشتری از مردم باشیم

 

گام سوم:مدارک مورد نیاز سفارت برای برندگان لاتاری

پس از پر کردن فرم DS260 شما باید به فکر تکمیل مدارک مورد نیاز و ارائه به مسئول کنسول باشید. مدارک به شرح زیر است.

 • شناسنامه و کارت ملی افرادی که می خواهند برای ویزا اقدام کنند در کیس شما .
 • سند ازدواج یا طلاق .
 • آخرین مدرک تحصیلی خود و همراهان خود بسیار مهم .

تمام مدارک تحصیلی در مقطع دوم تحصیل و بالاتر باید ترجمه و به همراه اصل آنها برای روز اینترویو به همراه ببرید. دیپلم فنی حرفه ای، مدارک دانشگاهی، پیش دانشگاهی و در مجموع هر مدرکی بالاتر از سیکل باید ترجمه و همراه برده شود.

 • نامه تمکن مالی

تمکن مالی به چندین روش قابل اثبات است. جدای از تمکن حتی میتوانید اسپانسر داشته باشید اما ما اسپانسر را توصیه نمیکنیم. به تبلیغات تغلبی فروش اسپانسر توجه نکنید. شما نیاز به اسپانسر ندارید. برای مهاجرت به امریکا اثبات تمکن مالی کافیست. میتوانید به ازای هر نفر 20 هزار دلار در حساب خود واریز کنید و پس از دریافت گواهی از بانک که موجودی شمارا به دلار تصدیق میکند حسابتان را مجدد خالی کنید. حال همان برگه گواهی بانک برای شما حکم سند تمکن مالی شمارا بازی خواهد کرد. این کار را یک هفته قبل از سفر برای اینترویو انجام دهید. در صورتی که ملک به نامتان است سندش را ترجمه کنید و ترجمه سند را به همراه خودتان ببرید.

 • کارت پایان خدمت سربازی
 • مدارک شغلی

در صورتی که جواز کسب دارید یا شرکت ثبت شده دارید حتما روزنامه رسمی و جوازتان را ترجمه کنید و به همراه خودتان ببرید. هرچه شما معتبر تر جلوه کنید نگاه مثبت تری به شما خواهد شد. فراموش نکنید که شخصی که ویزای شمارا تایید میکند یک انسان است با سلیقه و عقیده خاص خودش.

تمکن مالی و اسپانسر برای برندگان لاتاری

تاکید میکنیم مجدد که شما نیاز به اسپانسر نخواهید داشت اما در صورت داشتن یک اسپانسر پروسه کاری شما بهتر انجام خواهد شد. ضمنا روال معرفی اسپانسر به شکل زیر است.
اسپانسر قرار است اظهار کند که حاضر است شما را از نظر مالی حمایت کند، اما چه طوری؟ خیلی ساده است! فرمی هست به نام «I-134» یا Affidavit of Support‎‏ ‏که اسپانسر شما باید آن را امضا کند و بعد به یک محضر ببرد تا گواهی امضا بگیرد (روی فرم یک مهر مزنند و تمام).. فردی که اسپانسر شما می شود باید خود ساکن آمریکا بوده و آن قدر توان مالی داشته ‏باشد تا بتواند شما را ساپورت کند.

اثبات تمکن مالی اسپانسر برای برندگان لاتاری

با ارائه گواهی مالیات سال قبل خود، میزان مالیات داده شده و یا به عبارت دیگر مقدار درآمد واقعی خود را اعلام نماید. این گواهی شامل فرم‌هایی نظیر فرم ۱۰۴۰ و فرم W2 هست که اگر اسپانسر مالیات سال قبل را پرداخت کرده باشد این فرم‌ها را در اختیار دارد و کافی است کپی فرم‌ها را برای شما بفرستد. ممکن است اسپانسر شما سال قبل مالیات نداده و یا به طور کامل پرداخت نکرده باشد. در این صورت باید ثابت کند که درآمد امسال او بیشتر از سال قبل می باشد ، و برای این کار باید به صورت رسمی از محل کارخود یک گواهی بگیرد و برای شما بفرستد. اگر این فرد مالیات خود را پرداخت نکرده و همچنین قادر به ارائه گواهی یاد شده نمی باشد ، می‌تواند یک گواهی بانک مبنی بر اینکه پول نقد کافی در بانک دارد دریافت کرده و برای شما بفرستد.

اگر اسپانسر شما هیچ کدوم از شرایط بالا رو ندارد شما باید به فکر یک اسپانسر دیگر باشید یا اینکه خودتان به سفارت تمکن مالی خودتان را نشان دهید. ( فقط می بایستی یک آدرس در آمریکا برای ارسال گرین کارت خود به سفارت و یا در مرز ورودی به مامور مهاجرت آمریکا ارئه دهید ) اسپانسر باید از حد کافی توان مالی برخوردار باشد. این مقدار بستگی به این دارد که اسپانسر چند نفر را تحت پوشش خود قرار داده است (مشتمل بر خانواده خودش و خانوده شما به علاوه اشخاصی که از قبل ‏ساپورت کرده باشد) و هم‌چنین به ایالتی که در آن زندگی می‌کند نیز بستگی دارد. ‏مقایسه این موارد با خط فقر در امریکا باید نشان دهد که درآمد فرد برای حمایت از شما کافی خواهد بود. در مقایسه درآمد با خط فقر هم، درآمد فرد باید از عددی که در جدول‌های مربوط به خطر فقر اشاره شده است بیشتر باشد چون اگر کمتر باشد افیسر اسپانسری که معرفی نمودید را نمی پذیرد.

اسپانسر شما بعد از پر کردن فرم I-134 این فرم را به ‏همراه کپی فرم‌های مالیاتی برای شما از طریق پست می‌فرستد. دقت ‏کنید که در مورد فرم I-134، ارسال با ایمیل و فکس قابل قبول نمی باشد چون باید اصل فرم را در زمان مصاحبه در اختیار داشته باشید ولی در مورد گواهی مالیاتی به علت ‏این که کپی آن مورد نیاز است می‌توان از فکس یا ایمیل هم استفاده کرد.

مدارک مورد نیاز اسپانسر برای برندگان لاتاری

 • فرم I-134
 • فرم های مالیاتی سه سال آخر که اسپانسر پرداخت کرده است.
 • کپی پاسپورت امریکایی اسپانسر
 • نامه اشتغال به کار اسپانسر با ذکر درامد سالیانه
 • اصل نامه بانکی مانده حساب اسپانسر ممهور به مهر بانک

گام چهارم:واکسیناسیون برندگان لاتاری

این مرحله ساده ترین مرحله کار شماست. تشریف میبرید انیستیتو پاستور و میفرمایید که نیاز به واکسن دارید و مدارکش چون قراره مهاجرت کنید. اونا خودشون میدونن چکار کنن. هرچی واکسن لازم باشه برای شما انجام میشه و در نهایت برگه زردی به شما میدن که نیاز به ترجمه هم نخواهد داشت. اگر این واکسن هارو در ایران نزنید مجبور میشید برای هرکدام به دلار در ترکیه هزینه بپردازید ضمنا سریعتر اقدام بفرمایید. برخی واکسن ها باید در سه مرحله تزریق شوند

در صورتی که تمایل داشتید پروسه کاری شما در این رابطه و بقیه امور مربوط به مهاجرتتان را به شخص مطلع بسپارید ما گزینه مناسبی خواهیم بود

گام پنجم :رزرو وقت پزشک معتمد سفارت امریکا برای برندگان لاتاری

پس از اینکه وقت سفارت شما مشخص شد باید برای یک هفته قبل از قرار ملاقات در سفارت از یکی از پزشکان معتمد سفارت امریکا در ترکیه وقت بگیرید و برای تست پزشکی و واکسیناسیون اقدام کنید. به شما یک پاکت پلمپ شده خواهد داد که در روز مصاحبه به مامور سفارت تحویل میدهید.

در صورتی که تمایل داشتید پروسه کاری شما در این رابطه و بقیه امور مربوط به مهاجرتتان را به شخص مطلع بسپارید ما گزینه مناسبی خواهیم بود

گام ششم :ثبت نام در سایت پست ترکیه برای برندگان لاتاری

این مرحله شاید پیچیده باشه اما موضوع از این قراره که شما بعد از اینکه با افسر کنسول یا سفارت مصاحبه میکنید ایشون پاسپورت رو به شما تحویل نمیده و شما بدون پاسپورت منتظر جواب میشید. بعد از چند روز هم پاسپورت رو تحویل میگیرید اما از کجا؟ از اون شعبه پستی که به سفارت معرفی کردید. پس سعی کنید تو انتخابش دقت کنید

 

گام هفتم :راهنمایی اینترویو و ملاقات با آفیسر کنسول

انتخاب سفارت برای مصاحبه

هر متقاضی ایرانی ویزای ایالات متحده باید در یکی از سفارتخانه ها یا کنسولگری های ایالات متحده ، ملاقات حضوری با یکی از افسرهای مصاحبه کننده داشته باشه به منظور مصاحبه ، انگشت نگاری ، تایید اصالت هویت و ... با توجه به اینکه ایالات متحده امریکا هیچ سفارتخانه یا کنسولگری در ایران نداره ، شهروندان ایرانی باید برای این امر (مصاحبه) به یکی از سفارت ها یا کنسولگری های ایالات متحده در کشورهای ثالث مراجعه کنند . وزارت امور خارجه ایالات متحده با درک این موضوع ، سفارت هایی رو در کشورهای همسایه ایران یعنی ترکیه ، ارمنستان و امارات قرار داده تا به درخواست های روادید مهاجرتی شهروندان ایرانی رسیدگی کنن . در هر یک از این کشورها (ترکیه ، ارمنستان و امارات) ، یک سفارت و چندین کنسولگری وجود داره . به عنوان مثال در ترکیه : سفارت آنکارا ، سرکنسولگری استانبول ، کنسولگری آدانا - یا مثال در امارات : سفارت ابوظبی ، سرکنسولگری دبی .

سفارت یا کنسولگری؟

برای درک این مطلب که شما نیاز به سفارت دارید یا کنسولگری باید دید متقاضی چه نوع ویزایی هستید . ما به صورت کلی دو نوع ویزا داریم :

 • ویزای مهاجرتی (IV) : که دولت میزبان به فرد اجازه مهاجرت و اقامت قانونی (دایم یا موقت) رو میده (مثل ویزای لاتاری ، مهاجرت از طریق خویشاوندان و ...)
 • ویزای غیر مهاجرتی (NIV) : که فرد برای زمانی مشخص و کاری مشخص از دولت میزبان کسب مجوز میکنه صرفا برای انجام اون کار (مثل ویزای دانشجویی صرفا برای تحصیل ، ویزای ملاقات صرفا برای دیدار دوستان و ...)

ویزاهای مهاجرتی امریکا به خاطر حساسیتی که دارند صرفا در سفارتخانه ها قابل انجام و رسیدگی هست فلذا اشتباها کنسولگری انتخاب نکنید . پس در سه کشور مذکور تنها سفارتخانه های آنکارا ، ایروان و ابوظبی قابلیت قبول پرونده ویزای شما رو دارند با این حال که در زمان انتخاب سفارت در فرم DS-260 ، به شما اجازه انتخاب کنسولگری هم داده میشه .

این سه سفارت ، تنها سفارت هایی هستند که قابلیت مصاحبه به زبان فارسی رو دارند .

کدام سفارت برای مصاحبه ایرانیان مناسب تر است؟

با توجه به این موضوع باید ملاک های دیگه ای رو برای انتخاب سفارت قرار داد که مهمترینش به ترتیب عبارتند از :

 • مسافت : برای برخی شهرها مثل تهران ، از این منظر ، خیلی فرق نمیکنه که کدوم سفارت انتخاب بشه اما برای برخی شهرها موضوع کاملا برعکسه . مثال : کسی که در بندرعباس یا شیراز زندگی میکنه قطعا بهترین انتخاب برای او سفارت ابوظبی هست و رفتن به سفارت آنکارا یا ایروان اصلا عاقلانه و منطقی نیست و برعکس کسی که در تبریز زندگی میکنه ، انتخاب سفارت ابوظبی براش اصلا منطقی نیست .
 • هزینه : با توجه به هزینه بلیط و هتل ، ارزونترین سفارت رو انتخاب کنید . این موضوع تا حد زیادی تابع بند قبلی هست ولی در شرایط مسافت برابر معمولا به این شکله : ارزونترین ایروان ، سپس آنکارا و گرونترین ابوظبی .
 • معافیت روادید : خب از این بابت ترکیه تنها کشوریه که ایرانی ها برای رفتن نیاز به ویزای ترکیه ندارن و طبعا پولی هم بابت ویزا نباید بدن . البته ایروان هم برای ایرانی ها ویزا رو در فرودگاه صادر میکنه اما هزینش رو میگیره .
 • هزینه مدیکال : بر اساس آماری که ما از مصاحبه های سالهای قبل گردآوری کردیم ، به این صورت هست : ارزونترین مدیکال رو ایروان داره ، سپس ابوظبی و در نهایت گرونترین رو آنکارا .
 • هزینه ترجمه : در سفارت های آنکارا و ابوظبی نیازی به تایید دادگستری یا تایید وزارت امور خارجه نیست و همین که یک مترجم رسمی ترجمتون رو انجام بده کافیه اما در مورد سفارت ایروان قضیه فرق میکنه و ترجمه ها باید تایید شده باشن .

کلیرنس یا چک FBI یاAP چیست؟

روند Administrative Process یا همون AP که در ایران به نام های FBI Check و ... هم شناخته میشه ، یک روند معمول برای انواع ویزا است . در این روند ، آفیسر مصاحبه کننده در روز مصاحبه تشخیص میده که پیشینه فرد باید از بانک های اطلاعاتی و امنیتی ایالات متحده (نه از ایران) استعلام و در نهایت چک بشه که خب این استعلام ها و بررسی ها زمان بر هست . این روند به تشخیص آفیسر میتونه در مورد انواع ویزا اعمال بشه به خصوص برای ما ایرانی ها به خاطر مشکلاتی که با جامعه بین الملل داریم . اما چیزی که مسلمه مدت کلیر (آمدن پاسخ استعلام ها و اعلام پاک بودن فرد) در ویزاهای مهاجرتی به مراتب طولانی تر از ویزاهای غیر مهاجرتی است . (کلا هیچ پیش بینی قطعی درباره مدت کلیر نمیشه داشت - از ۱۰ روز تا ۲ سال )

احتمال تعویق ویزا و AP, FBI Check

در مورد AP ، با توجه به بررسی نمونه ها در سالهای گذشته چند چیز مهمتر جلوه میکنه که در زیر اشاره خواهد شد . یعنی اگر کسی یکی از شروط زیر رو داشته باشه به احتمال بالا AP میخوره ولی اگر نداشته باشه ، معنیش این نیست که قطعا ویزای یکضرب میگیره :

 • خدمت مقدس سربازی در هرکجا حتی یک روز
 • انجام طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در هرکجا حتی یک روز
 • داشتن کار دولتی
 • تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر
 • تحصیل در رشته های نفت، انرژی هسته ای، هوافضا و سایر رشته های حساس
 • سفر های برون مرزی متعدد مخصوصا به کشور های دچار بحران امنیتی

مدارك مورد نياز براي مصاحبه سفارت برندگان لاتاري:

 • شناسنامه تمام اعضاي كيس (اصل و ترجمه)
 • كارت ملي تمام اعضاي كيس (اصل و ترجمه)
 • كارت پايان خدمت يا معافيت براي آقايان (اصل و ترجمه)
 • مدارك تحصيلي برنده اصلي (ديپلم به بالا) (اصل و ترجمه)
 • سند ازدواج (اصل و دو نسخه ترجمه)
 • مدارك تمكن مالي (موجودي بانكي ، سند ملك ، گواهي سپرده و...) (اصل و ترجمه) يا اسپانسر
 • تاييديه DS-260
 • مدارك پزشكي
 • فرم PTT (فقط سفارت آنكارا)
 • ٢ قطعه عكس ٢ اينچ در ٢ اينچ (٥*٥)
 • هر نفر ٣٣٠ دلار وجه نقد
 • ممكن است بسته به شرايط كيس مدارك ديگري نياز باشد كه مي توانيد از موسسه حقوقی مهاجرتی فرهنگ آن را جويا شويد.

٨ نكته براي حضور بهتر در مصاحبه لاتاري

 • بموقع حاضر شويد.

سعي كنيد حتي اگر مي توانيد ١٥ دقيقه زودتر در محل سفارت حضور داشته باشيد. دير رسيدن به مصاحبه مي تواند باعث به تعويق افتادن زمان مصاحبه و تحمل هزينه هاي گزاف سفر مجدد به كشور ثالث گردد.

 • لباس مناسب مصاحبه بپوشيد.

افسر مصاحبه كننده هم انساني است با تمام خصوصيات انساني از قبيل قضاوت كردن افراد از روي چهره و لباس. پس چه بهتر كه با ظاهري شيك و مناسب در سفارت حاضر شويد.

 • وسايل اضافي بهمراه نداشته باشيد.

بردن كيف ، لپ تاپ ، دوربين عكاسي ، تلفن همراه ، فلش مموري ، سيگار ، فندك ، كبريت ، اسپري و ... به داخل سفارت ممنوع است و باعث به تاخير افتادن مراحل ورودي شما مي شود.

 • مداركتان كامل باشد.

مدارك خود را قبل از حركت به سمت سفارت كنترل كنيد. شما بايستي مدارك زير را بهمراه داشته باشيد :

 • شناسنامه تمام اعضاي كيس (اصل و ترجمه)
 • كارت ملي تمام اعضاي كيس (اصل و ترجمه)
 • كارت پايان خدمت يا معافيت براي آقايان (اصل و ترجمه)
 • مدارك تحصيلي برنده اصلي (ديپلم به بالا) (اصل و ترجمه)
 • سند ازدواج (اصل و دو نسخه ترجمه)
 • مدارك تمكن مالي (موجودي بانكي ، سند ملك ، گواهي سپرده و...) (اصل و ترجمه) يا اسپانسر
 • تاييديه DS-260
 • مدارك پزشكي
 • فرم PTT (فقط سفارت آنكارا)
 • ٢ قطعه عكس ٢ اينچ در ٢ اينچ (٥*٥)
 • هر نفر ٣٣٠ دلار وجه نقد
 • ممكن است بسته به شرايط كيس مدارك ديگري نياز باشد كه مي توانيد از موسسه حقوقی مهاجرتی فرهنگ آن را جويا شويد.
 • استرس نداشته باشيد.

اگر همه مدارك شما كامل است و مشكل خاصي نيز نداريد دليلي بر استرس وجود ندارد و عصبي بودن و استرس داشتن مي تواند اين شبهه را ايجاد كند كه شايد شما مشكل خاصي داريد. پس كاملا آرام و با حوصله رفتار كنيد.

 • مصاحبه فارسي را انتخاب كنيد.

حتي اگر زبان انگليسي شما فوق العاده باشد دليلي بر مصاحبه نشدن به زبان مادريتان وجود ندارد زيرا كه در مصاحبه برندگان لاتاري دانستن زبان انگليسي هيچ مزيتي به نداستنش ندارد پس بي دليل براي خودتان استرس ايجاد نكنيد.

 • خوب گوش كنيد و كافي پاسخ دهيد.

سوالاتي كه افسر سفارت از شما مي پرسد را به دقت گوش كنيد و كوتاه ، كامل و جامع پاسخ دهيد. همانقدر كه كم پاسخ دادن به سوال مي تواند بد باشد توضيح اضافي هم به همان ميزان خوشايند نيست پس جواب همان سوالي را بدهيد كه از شما پرسيده مي شود نه بيشتر و نه كمتر

 • بحث نكنيد.

با افسر سفارت بهيچ عنوان بحث نكنيد. افسر سفارت قدرت اين را دارد كه حتي كيس شما را رد كند و مخصوصا در پرونده هاي لاتاري appeal يا همان درخواست استيناف كردن پروسه اي تقريبا غير ممكن بنظر مي رسد پس چرا عاقل كند كاري كه باز آرد پشيماني؟ ممكن است آفيسر خنده رو و خوش برخورد باشد اما از اين خوش برخوردي بهيچ عنوان سو استفاده نكنيد كه عواقب بدي دارد. بهيچ عنوان authority يا همان قدرت آفيسر را دست كم نگيريد.

 • از زبان لبخند استفاده كنيد.

خوشرويي و لبخند زدن به ديگران هيچ معناي بدي ندارد و باعث انتقال انرژي مثبت مي شود پس هميشه لبخند به لب داشته باشيد.

اميدوارم كليه دوستان مصاحبه ي خوبي داشته باشند و نتيجه دلخواهشان حاصل شود

 

نوشته شده در تاریخ 1395/06/21

به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

نظری وارد نشده است.
جهت ثبت نظر ورود یا ثبت نام کنید

تبلیغات تخفیف سفر

ما را دنبال کنید

تماس با ما

تلفن : 09127220551

آخرین اخبار

آیین سنتی و مذهبی قالیشویان

هرسال در دومین جمعه مهر ماه، اهالی شهر کاشان و روستاهای اطراف، درمشهد اردهال جمع می شوند تا در مراسمی با نام قالی شویان که نمادی از شستن خون علی بن محمد باقر است شرکت کنند. آنها در این مراسم، در حالی که چوبهایی در دست دارند، قالی ای را در چشمه می شورند و به صحن حرم باز می گردانند.

آیین سنتی و مذهبی کرنی زنی

کرنی زنی از سنت‌های قدیمی لاهیجان و روستای کوچک اکبرآباد رودبنه است که در ماه‌های محرم و صفر توسط برخی از ساکنان این روستا در سطح شهر لاهیجان به اجرا در می آید.

مراسم آئینی تعزیه خوانی

تعزیه خوانی مراسم آئینی نمایشی است که درآن واقعه کربلا به دست افرادی که هرکدام نقش یک شخصیت را به عهده میگیرد این نمایش یک نمایش سنتی مذهبی می باشد .هنر تغزیه به تائتر ایران بسیار کمک کرده است ونشان هنری از مذهب شیعه است.

نظرات کاربران

یعقوب کسلخه گفته : با سلام...برای اواخر بهمن یا اوایل اسفند تور یک هفته ای به استانبول میتونین معرفی کنید؟ با جزییات هتل و قیمت تور
مرتضی وطنی گفته : با سلام میخواستم بپرسم تور استانبول برای نوروز 97 باز شده یا خیر؟
مهدی رنجبر گفته : سلام لطفا تاریخ ورود پکیجها بارگزاری شده رو هم اعلام بفرمایید ممنون